نرخ روز سیاه دانه اصفهان

نرخ روز سیاه دانه اصفهان

نرخ روز سیاه دانه در اصفهان توسط مجموعه ما ارائه می شود. سیاه دانه گیاهی است یکساله با ساقه های ایستاده، برگچه های ریز وگلهای سفید زیبا و میوه آن به صورت کپسول که موطن اصلی این گیاه در جنوب اروپا و آسیای غربی می باشد. از قدیم این گیاه در کشورهای گرمسیر کاشته می شود. با عنایت به اینکه اغلب مناطق کشور ایران به خصوص استان های مرکزی کشور به خصوص استان اصفهان دارای آب و هوایی گرمسیری و خشک می باشد این گیاه روند رشد مناسبی در استان دارد. از جمله شهرستان‌های از توابع استان اصفهان اقدام به کشت گیاه سیاه دانه می نمایند. می توان به شهرستان‌های سمیرم وشهرضا و مبارکه اشاره نمود. این شهرستان ها به دلیل شرایط خاص آب و هوایی از سرعت رشد بالایی برخوردار می باشد.

با توجه به مواردی که بیان کردیم می توان گفت سیاه دانه اصفهان از کیفیت بالا یی برخوردار بوده. همین امر نیز موجب افزایش سطح زیر کشت این محصول در سطح شهرستان های این استان گردیده است. سیاهدانه اصفهان به دلیل سازگاری با شرایط آب و هوایی منطقه از بهترین عملکرد دانه برخوردار می باشد.

در حال حاضر در مناطق روستایی استان اصفهان شرکت های تعاونی با کمک ادارات جهاد کشاورزی به دلیل خشکسالی اغلب مناطق اصفهان اقدام به بیمه نمودن زمین‌های زیر کشت کشاورزان از جمله زمین های سیاهدانه می نمایند. به نوعی اقدام به ترغیب کشاورزان به کشت این محصول می نمایند.

ویژگی بهترین نوع سیاهدانه

ویژگی بهترین نوع سیاه دانه

سیاه دانه اصفهان در دونوع پاکوتاه وپا بلند مورد کشت قرار می گیرد. نوع پا بلند به آبیاری نیاز دارد ولی نوع پا کوتاه که به آن هندی نیز می‌گویند با شکل دیم بعمل می آید. نوع پا کوتاه با توجه به شرایط خشکسالی در ایران مورد توجه کشاورزان می باشد.

بهترین و بهترین نوع سیاه دانه دارای روغن زیادی می باشد. سیاه دانه دارای انواع مختلف از جمله هندی، سوری و ایرانی می باشد. سیاه دانه هندی نسبت به سیاه دانه سوری دارای روغن بیشتری می باشد.

بهترین نوع سیاه دانه، سیاه دانه هایی هستند که با توجه به نیاز های مشتریان تولید می شوند و با قیمت هایی به فروش می رسند که برای خریداران معقول باشد. خریداران همواره به دنبال کیفیت بالا با قیمت پایین می باشند.

مرکز تولید سیاه دانه اصفهان

مرکز تولید سیاه دانه اصفهان

بیشترین مراکز تولید سیاه دانه در کشور در استان های اصفهان، گلستان، مرکزی وهمدان است. در اراک بیشتر شاهد بعمل آمدن خودروی سیاه دانه هستیم در صورتی که در سایر استان ها به دلیل تدابیر صورت گرفته توسط سازمان جهاد سازندگی وهمکاری با دانشگاه کشاورزان تشویق به کشت سیاه دانه شده اند.

جهت خرید سیاه دانه کافیست به مراکز بازرگانی و عمده فروشی های محصولات کشاورزی مراجعت نمایید. شایان ذکر است اخیرا در مناطق کم برخوردار دولت در غالب تعاونی ها جهت کمک به کشاورزان اقدام به خرید محصولات سیاه دانه کشاورزان می نماید.

انواع سیاه دانه اصفهان در بازارهای داخل وخارج با قیمت های متعدد به فروش می‌رسد. شما می توانید جهت کسب نرخ روز این محصول با ما در اتباط باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما