مرکز پخش سیاه دانه ایرانی

مرکز پخش سیاه دانه ایرانی

سیاه دانه ایرانی، محصول باغات کشت و پرورش سیاه دانه در کشور، پس از برداشت و بست بندی توسط مرکز پخش به بازارهای داخلی و خارجی فرستاد می شود. سیاه دانه گیاهی دارویی به شمار می رود و در طب سنتی به مصرف آن توصیه زیادی می شود. بیشترین کشت سیاه دانه در ایران، در اراک و اصفهان انجام می شود. مزارع بزرگ سیاه دانه در این شهرستان ها بخش بزرگی از نیاز سیاه دانه کشور را تامین می کنند.

ویژگی بهترین نوع سیاه دانه

ویژگی بهترین نوع سیاه دانه

سیاه دانه ایرانی خواص درمانی بسیاری دارد. مهمترین استفاده ای که از سیاه دانه می شود، روغن گیری دانه های آن است. روغن ارزشمندی از دانه های سیاه دانه به دست می آید که در بازار خرید و فروش آن رونق بسیار خوبی دارد. هر چه قدر مسزان روغن دانه بیشتر باشد کیفیت نوع آن بهتر است. دانه های سیاه دانه پس از جمع اوری و سورتینگ برای روغن گرفتن، به بخش های مخصوص روغن گیری فرستاده می شوند. سیاه دانه با کیفیت و مرغوب روغن بیشتری تولید می کند.

دانه های سیاه دانه ایرانی معطر هستند و اسانس موجود در این دانه ها زیاد می باشد. دانه های سیاه دانه حاوی اسیدهای آمینه، پروتئین های گیاهی،قند و ویتامین های مختلف هستند. برای درمان آسم پودر سیاه دانه مصرف می شود. سیاه دانه داروی سرفه نیز می باشد. پزشکان سنتی از آن به عنوان ضد نفخ نیز بهره می گیرند. دانه های سیاه دانه ضد التهاب بوده و به عنوان بی حس کننده موضعی نیز کاربرد دارد.

سیاه دائه دارای طبع گرم و خشک بسیار قوی است و گرم کننده بدن محسوب می شود. جایگاه درمانی آن در طب سنتی و قدیمی بسیار بالا و ارزشمند است. چربی های مفید موجود در سیاه دانه سبب می شود تا سلامتی بدن تضمین گردد. سیاه دانه چربی بالایی دارد اما به کاهش چربی های انباشته در بدن کمک کرده و باعث از بین رفتن چربی های ناحیه شکمی می شود از این رو در رژیم های لاغری به عنوان ماده غذایی لاغر کننده شناخته می شود.

بازار فروش سیاه دانه ایرانی

بازار فروش سیاه دانه ایرانی

فروش سیاه دانه علاوه بر ایران در سایر کشورها نیز رواج داشته و علاوه بر سیاه دانه ایرانی، سیاه دانه هندی و سوری نیز در بازار وجود دارد. سیاه دانه ایرانی قیمت مناسب تری دارد زیرا تولید و برداشت این محصول در ایران به میزان بالایی صورت می گیرد. حجم بالای محصول سبب کاهش قیمت آن نسبت به انواع خارجی آن شده است.

تولید سیاه دانه در مناطق مختلف کشور انجام می شود. سیاه دانه در شهرهای تولید کننده، بازار فروش بهتری داشته و می توان از مراکز تولید محصول را باقیمت بهتری خریداری کرد. سیاه دانه برداشت شده از مزارع ایران به چندین مرحله سورتینگ نیاز دارد. در ایران معمولا این سورتینگ به شکل مناسب انجام نشده و همین امر سبب کاهش قیمت فروش آن می شود.

اما در مجموعه ما تمام مراحل بوجاری و سورتینگ انجام می شود و محصول با کیفیت های مختلف در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما