مرکز فروش بذر گل گاوزبان ایرانی پوسته دار

گل گاوزبان یکی از گیاهان دارویی است که در ابتدا به صورت خود رو در کوه های البرز و زاگرس رشد می کرد، اما این روزها شاهد فروش بذر گل گاوزبان ایرانی پوسته دار در مرکز فروش آن هستیم که توسط کشاورزان خریداری شده و در زمین های مساعد کشت می شود. در واقع می توان گفت به سبب تقاضای فراوان بازار به این گیاه با ارزش، مدت زمانی است که کاشت آن به صورت انبوه در برخی از شهرهای کشورمان آغاز شده است.

مرکز فروش بذر گل گاوزبان ایرانی

نحوه خالص سازی بذرهای پوسته دار گل گاوزبان

نحوه خالص سازی بذرهای پوسته دار گل گاوزبان

شاید برای شما نیز جالب باشد بدانید که دانه گل گاوزبان در سال 1401 ایرانی از نوع پوسته دار است، به این معنی که حدود سه یا چهار بذر درون یک پوسته قرار دارند. بذرهایی که درون پوسته قرار دارند اغلب به رنگ خاکستری می باشند که پس از مرحله خشک شدن به راحتی قابل شکستن نیستند.

در هنگام کاشت گل گاوزبان باید بذر پوسته دار آن را خالص سازی نمود، به این شیوه که پوسته آنها را از همدیگر جدا نموده و سپس بذرها را به صورت جداگانه در بستر مورد نظر کاشت. همچنین می توانید در ابتدا بذر خالص و بوجاری شده تهیه کنید و با خیال راحت اقدام به کشت کنید.

در کشورمان شرکت های مختلفی وجود دارند که بذرها و پوسته ها را بوجاری کرده، از هم جدا نموده و به صورت خالص به فروش می رسانند، اما برخی دیگر از کشاورزان ترجیح می دهند به صورت مستقیم اقدام به خرید بذر پوسته دار گل گاوزبان نموده و خودشان پوسته این بذرها را جدا نمایند.  شایان ذکر است که بذرهای خالص سازی شده که پوسته از آنها به طور کلی جدا شده است، دارای قیمت بالاتری می باشند، چرا که عمل بوجاری بذر گل گاوزبان کاری سخت، زمانبر و پر هزینه می باشد.

خرید مستقیم بذر گل گاوزبان ایرانی

خرید مستقیم بذر گل گاوزبان ایرانی

این روزها کشاورزان بسیاری در کشورمان اقدام به خرید عمده بذر گل گاوزبان ایرانی به صورت مستقیم نموده و با استفاده از دانش و تجربه ای که در این زمینه دارند، اقدام به کاشت و پرورش آن می نمایند.

با وجود اینکه این روزها انواع بذرهای گل گاوزبان نیز در بازار کشورمان وجود دارند، اما بسیاری از کشاورزان نوع ایرانی آن را ترجیح می دهند، چرا که بذر گل گاوزبان ایرانی گیاهی چند ساله است و پس از یکبار کاشت، تا ۴ یا ۵ سال پس از آن نیز می توان از بذر آن گیاه گل گاوزبان برداشت نمود و آن را پس از آماده و در اختیار مصرف کنندگان قرار داد.

حتماً شما نیز از این موضوع به خوبی اطلاع دارید که گل گاوزبان یک گیاه دارویی است که باعث ایجاد آرامش فراوان در سیستم عصبی انسان شده و خوابی راحت و آرام را برای انسان به ارمغان می آورد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما