قیمت مناسب سیاه دانه عمده

قیمت مناسب سیاه دانه عمده

قیمت مناسب سیاه دانه عمده را می توانید در مجموعه ما جستوجو کنید. ادویه ها جزء جدا نشدی غذاها هستند. یکی از این ادویه های بینظیر، سیاه دانه است. سیاه دانه گیاهی از خانواده آلاله هاست که از زمان کاشت تا برداشت سه ماه زمان نیاز دارد. ایران از تولید کنندگان سیاه دانه به شمار می رود. سیاه دانه بصورت جزئی و کلی عرضه می شود. برای خرید سیاه دانه عمده، با مرغوبیت بالا، باید از طریق یک مرکز معتبر با تضمین مرغوبیت کالا اقدام کرد.

قیمت عمده سیاه دانه و زعفران کیلویی بر حسب میزان کیفیت و عرضه فله یا بسته بندی متفاوت هست.

بررسی کیفی سیاهدانه

بررسی کیفی سیاه دانه

به جهت صرفه اقتصادی، تولید و فروش سیاه دانه در ایران به صورت عمده انجام می شود. این گیاه مقاومت گرمایی بالایی دارد پس برای کشت در مناطق گرمسیر کشور مناسب است. تحقیقات نشان می دهد کشت سیاه دانه برای کشاورز صرفه اقتصادی زیادی دارد؛ در سال ۱۴۰۰ قیمت یک کیلو سیاه دانه ۲۰ برابر یک کیلو گندم اعلام شد است. پس تولیدکننده می تواند به جای کشت گندم که نیاز به آبیاری هم دارد، سیاه دانه را به صورت دیم کشت کند.

ماسک سیاه دانه و زعفران کیلویی در تهران از ترکیبات آنتی اکسیدانی، ضدالتهابی و ضد باکتریایی برخوردار می باشد.

این محصول در منطقه مرکزی ایران، مثل اراک، به صورت خودرو وجود دارد ولی در سایر استان ها، مثل شهرکرد، گلستان، لرستان و اصفهان، کشت می شود. سیاه دانه در لیست کالاهای صادراتی ایران قرار دارد و موجب ارز آوری برای کشور می شود.

کشت سیاه دانه عمده به دو صورت پاکوتاه(هندی) و پابلند و در دو فصل پاییز و بهار انجام می شود. تاریخ کشت یکی از فاکتور های مهم در تولید کیفی سیاه دانه است. کشت بهاره سیاه دانه از کیفیت بهتری نسبت به کشت پاییزه برخوردار است. کشت سیاه دانه از طریق بذرپاشی صورت می گیرد. از هر هکتار زمینی که در آن کشت می شود حدود ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرم بذر به دست می آید.

سیاه دانه بعد از برداشت ناخالصی هایی دارد که برای کیفیت بهتر باید بوجاری شود. سیاه دانه سورتینگ از قیمت بالاتری هم برخوردار است.

تولیدی انواع سیاه دانه عمده

تولیدی انواع سیاه دانه عمده

برای انواع سیاه دانه می توان از نوع مصری، سوری، بنگلادشی، ترکیه ای و هندی آن نام برد. امروزه علاوه بر کشت سیاه دانه در ایران، این محصول از کشور های سوریه و هند وارد می شود. نوع هندی سیاه دانه به علت روغن بیشتری که دارد متقاضی زیادتری دارد و بالطبع از قیمت بالاتری هم برخوردار است.

روغن سیاه دانه به جهت خواص بینظیرش در درمان اکثر بیماری ها ، در صنایع دارویی و بهداشتی کاربرد دارد. همین امر موجب افزایش تقاضا و افزایش قیمت این محصول شده است. کشاورزان ایرانی با افزایش زمینهای زیر کشت سیاه دانه، توانسته اند علاوه بر اشباع بازار داخلی، آنرا به خارج از ایران هم صادر کنند.

فروشندگان سیاه دانه، محصولات ایرانی، سوری و هندی خود را به صورت خرده و عمده در بسته بندی های متنوع عرضه می کنند. آنها برای دسترسی راحت تر مشتریان، اقدام به راه اندازی سایت های اینترنتی و فروش های آنلاین کرده اند. به این ترتیب متقاضیان می توانند با مراجعه به این سایت ها انواع سیاه دانه را مشاهده و با مناسب ترین قیمت تهیه کنند.

ازآنجاییکه دانه های سیاه دانه ظاهری شیبه بهم دارند تشخیص آنها از هم امکان پذیر نمی یاشد پس اگر طالب یه محصول با کیفیت هستید حتما آن را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما