قیمت خرید عمده سیاه دانه ایرانی و هندی

قیمت خرید عمده سیاه دانه ایرانی و هندی

سیاه دانه یا شونیز از دسته گیاهانی است خاصیت دارویی بسیاری دارد. این گیاه نیز در کشور ما ایران نیز به صورت عمده تولید می‌شود. علاوه بر تولید تا حدودی به علتمصرف بالای آن نیز واردات هم صورت می گیرد به همین علت تا حدی قیمت خرید عمده سیاه دانه وارداتی به قیمت دلار نیز بستگی دارد. اما به طور کلی سیاهدانه ایرانی قیمت مناسب تری نسبت به انواع وارداتی آن دارد. قیمت سیاه دانه علاوه بر وارادتی بودن یا تولید داخلی به کیفیت آن نیز بسیار وابسته است.

خریده عمده یا جزئی سیاه دانه در این سایت امکان پذیر است. جهت خرید و استعلام قیمت عمده سیاه دانه کافیست با شماره های موجود در سایت در ارتباط باشید.

انواع سیاه دانه از نظر کیفیت و تولید

انواع سیاه دانه از نظر کیفیت و تولید

سیاهدانه را به دو صورت می‌توان دست بندی کرد. اول بر اساس میزان خالص بودن یا کیفیت و دیگری براساس کشوری که در آن تولید و نیز نام گذاری می شود. به عنوان مثال سیاهدانه ایرانی ، هندی و … . کیفیت و انواع سیاه دانه در قیمت و خرید عمده آن بسیار اثر گذار است.

سیاهدانه ی بوجاری نشده

این نوع سیاهدانه موقعی که کشاورز محصول برداشت می کند را می گویند. دارای ناخالصی های زیادی می باشد و وقتی به بار نگاه می‌کنیم ، علاوه بر دانه های سیاه ناخالصی های دیگری می‌بینیم که عموما کاه ،خاک ،بذور علف های هرز و سنگ ریز هستند. قیمت خرید این کیفیت از سیاه دانه بسیار پایین است.

سیاهدانه ی بوجاری

بوجاری شدن فرآیندی است که در آن دانه ها را در داخل دستگاهی می ریزند که عملکردی شبیه به اَلک کردن را دارد. در فرآیند بوجاری چوب، خاک، سنگ و کاه از دانه ها جدا میگردد و سیاه دانه تا حدودی تمیز می شود. اما دانه ها به صورت کامل تمییز نیستند و در فرآیند دیگری به نام کالر سورت یا سورت لیزری کاملا خالص میگردد.

سیاه دانه بر اساس کشور های تولید کننده و اختلاف قیمت خرید عمده

سیاه دانه هندی

به طور کلی نوع هندی بالاترین کیفیت را در بین انواع دیگر دارد و البته قیمت بالاتری هم نسبت به بقیه دارد. این تفاوت قیمت و کیفیت به علت وجود بیشتر روغن و وارداتی بودن آن است. البته که قیمت دلار هم در قیمت سیاهدانه ی هندی تاثیر دارد. واردات سیاه دانه ی هندی عموما در کیسه های 25 کیلویی و با برند خاص انجام می‌شود.

سیاه دانه سوری

سیاهدانه سوری از منظر کیفی تفاوت چندانی با نوع ایرانی ندارد ، به گونه ای که بعید نیست نزدیک بودن کیفیت سیاهدانه ایرانی و سوری منجر به کاهش واردات این نوع از سیاه دانه شود. هچنین به علت وارداتی بودن و هزینه های جانبی زیاد قیمت بالاتری نیز دارد.

سیاه دانه ترکی

سیاهدانه ترکیه هم مانند سیاه دانه ی سوری تفاوت آنچنانی با نوع ایرانی ندارد. به طور کلی اصل تفاوت سیاه دانه های وارداتی با نوع ایرانی آن در تمیزی و میزان بوجاری شدن آن است که عموما انواع های وارداتی از این منظر وضعیت بهتری دارند.

سیاه دانه ایرانی

سیاه دانه ی ایرانی از کیفیت بالایی برخوردار است اما در مقایسه با نوع هندی ، روغن کمتری در خود دارد. شاید تنها ایرادی که بتوان به سیاه دانه ی ایرانی وارد کرد ، میزان بوجاری شدن آن باشد. البته این مورد را نمیتوان کلی دانست و صرفا برخی از بار های ایرانی در حد هندی تمییز و با کیفیت می باشند.

تاثیر خواص سیاه دانه در قیمت و خرید عمده

تاثیر خواص سیاه دانه در قیمت و خرید عمده

این دانه دارویی خواص درمانی بیشماری دارد و از طرفی قیمت خرید عمده سیاه دانه به مراتب از دانه های دیگر مناسب تر است. خواص درمانی این دانه به شکلی است که حتی در متون و روایات مذهبی هم از خواص درمانی آن بسیار صحبت شد است. در اینجا به تعدادی از این خواص اشاره می‌کنیم :

 1. کمک به درمان دیات و درمان سل
 2. کمک به درمان کم خونی و درمان زخم معده
 3. سرشار از آهن و پتاسیم
 4. درمان یبوست
 5. خواص سم زدای و بهبود سرما خوردگی
 6. درمان سرگیجه
 7. درمان درد گوش
 8. کاهش فشار خون
 9. کاهش ریزش مو و جوان سازی پوست
 10. و…

موارد مصرف سیاه دانه

موارد مصرف سیاه دانه

سیاه دانه برای مصارف متعددی توسط مصرف کنندگان خریداری می شود و قیمت های متفاوتی را نیز دارد. در ایران سیاه دانه به دلیل قیمت پایین خرید عمده بیشتری صورت میگیرد و مصارف متفاوت و گوناگونی دارد و به اشکال مختلفی از آن استفاده می‌شود :

 1. خود دانه : در نان ها ، غذا ها و یا حتی در درست کردن ترشی مصرف می شود.
 2. پودر سیاه دانه :دانه ها را  پودر میکنند و از پودر آن استفاده می‌کنند.
 3. روغن سیاهدانه : یکی دیگر از موارد استفاده از روغن سیاه دانه است که در طب سنتی استفاده ی فراوانی دارد.
 4. دمنوش : نوع دیگری از استفاده های سیاهدانه ، دمنوش آن است که خواص درمانی خاص خود را دارد.

قیمت و خرید عمده سیاه دانه در اصفهان

قیمت و خرید عمده سیاه دانه در اصفهان

خرید عمده سیاه دانه در کشور و قیمت مناسب آن توجه کشاورزان بسیاری به خود جذب نمود و چند سال است که به مقدار زیادی در کشورمان تولید می شود. اصفهان یکی از استان های کشورمان می باشد که سیاهدانه به مقدار زیادی در آن تولید می شود. اگرچه امسال استان های شمالی کشور نیز اقدام به کشت این گیاه دارویی کردند.

کیفیت سیاه دانه اصفهان چه از لحاظ میزان درصد خلوص، عطر و طعم دانه، رنگ و درصد روغن در رقابت نوع هندی می باشد. برای شما عزیزان در هر استانی که حضور دارید امکان خرید اینترنتی فراهم است و می توانید سیاه دانه را با قیمت عمده در این سایت خرید نمایید.

جهت خرید عمده و استعلام قیمت سیاه دانه با شماره های موجود در سایت در ارتباط باشید.

تشخیص کیفیت سیاهدانه

تشخیص کیفیت سیاهدانه

بالاترین سطح کیفی در میان انواع سیاه دانه را قبل از حضور دستگاه های کالر سورت در ایران را نوع هندی داشت. زیرا به دلیل درصد خلوص 100% دارای میزان روغن بیشتری بود. اما با حضور دستگاه های سورتینگ پیشرفته در ایران تولید داخلی در رقابت با نوع هندی می باشد. اما قیمت و خرید عمده سیاه دانه ایرانی بسیار مناسب تر از نوع هندی است.

اگر بخواهیم خواص دارویی را در نظر بگیریم شاهد تفاوت بین نوع هندی و ایرانی نیستیم. اما تفاوت در قیمت خرید عمده این دو نوع سیاه دانه بسیار است. موردی دیگری که در تشخیص کیفیت سیاهدانه مهم است میزان بوجاری شدن یا خالص بودن آن است که گفتیم در حال حاضر از نظر کیفیت هندی با ایرانی تفاوتی ندارد. مهمترین تفاوت هندی با ایرانی مشکی بودن نوع سیاه دانه هندی است که به مراتب رنگ مشکی تری دارد.

یکی از موارد خاص در تعیین کیفیت، سردی هوا است. هوای سرد باعث پایین آمدن کیفیت یا روغن دانه ها می‌شود. پس در نظر داشته باشید که بهتر است محل تولید سیاهدانه ی مد نظر شما آنچنان سرد نباشد.

نمونه فیلم از سیاه دانه

توجه کنید که این ویدئو فرآیند سورتینگ سیاه دانه با دستگاه کالر سورت می باشد. سیاهدانه موجود در دستگاه نوع ایرانی است که پیش از آن توسط دستگاه بوجاری تا حدودی فرآیند خالص سازی صورت گرفته است. قیمت و خرید عمده سیاه دانه سورت لیزری به مراتب بیشتر از نوع بوجاری می باشد. در صورت تمایل به تماشای ویدئو های بیشتر قبل از خرید کردن می توانید به اینستاگرام یا دیگر محتوای این سایت مراجعه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما