عمده فروشی سیاه دانه ایرانی

سیاه دانه ایرانی از کیفیت خوبی برخوردار بوده و برای مصارف خوراکی بسیار مناسب است. فروشندگان سیاه دانه، آن را به صورت عمده (کیلویی و یا کیسه ای) به بازار عرضه می کنند. سیاه دانه ایرانی، علاوه بر بازار داخلی به کشورهای هم جوار هم صادر می شود.

عمده فروشی سیاه دانه ایرانی

ویژگی بهترین نوع سیاهدانه

ویژگی بهترین نوع سیاه دانه

امروزه مصرف سیاه دانه به علت خواص بی نظیر آن رو به افزایش است. از سیاه دانه در پخت انواع نان و شیرینی استفاده می شود. همچنین به عنوان ادویه در انواع غذا ها و ترشی ها کاربرد دارد.
سیاه دانه اثزات مثبتی در درمان انواع بیماری ها دارد. از این گیاه برای درمان بیماری های گوارشی، افزایش سطح ایمنی بدن، کاهش کلسترول، درمان دیابت و……،استفاده می شود. روغن سیاه دانه هم خواص بی نظیری دارد به همین دلیل در ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

سیاه دانه دارای انواع مختلف ایرانی، هندی، سوری و ترکیه ای است که بهترین نوع آن، سیاه دانه ایرانی است. سیاه دانه ایرانی عطر و طعم بهتر و بیشتری نسبت به انواع دیگر آن دارد. سیاه دانه هر چه تازه تر باشد، مرغوب تر است زیرا به مرور خشک می شود و روغن خود را از دست می دهد.

سیاه دانه مرغوب را از کجا بخریم؟ خرید سیاه دانه ایرانی روزانه رو به افزایش است؛ قیمت و کیفیت دو رکن اصلی در خرید سیاه دانه است. به همین دلیل کشاورز ایرانی محصول خود را با کیفیت تضمینی و قیمت مناسب عرضه می کند. انواع خارجی سیاه دانه هم در کشور موجود می باشد. شما می توانید این محصول را مستقیما از فروشگاه های معتبر و یا نمایندگی های آنان در سطح کشور و یا سایت های فروش اینترنتی تهیه کنید.

قیمت سیاه دانه را تولیدکنندگان و عرضه کنندگان آن تعیین می کنند. در سال ۱۴۰۰ به علت نوسانات ارزی و افزایش تقاضا، قیمت آن سیر صعودی داشته پس برای اطلاع از قیمت روز باید با مراکز فروش معتبر تماس گرفت.

بازار خرید سیاه دانه ایرانی

بازار خرید سیاه دانه ایرانی

از جمله کالاهای صادراتی، سیاه دانه ایرانی که به کشور های اروپایی و حوزه خلیج فارس، صادر می شود.تولید سیاه دانه، در فصول مختلف انجام می شود. تاریخ کشت از اصلی ترین فاکتورها در عملکرد سیاه دانه است که معمولا کشت پاییزه به کشت بهاره ارجحیت دارد. بعد از شخم زدن و آماده سازی محل مورد نظر، کاشت به صورت مکانیزه انجام می شود.

مشکلی که کشاورزان ایرانی با آن مواجه هستند، کمبود امکانات برای سورتینگ سیاه دانه است زیرا سیاه دانه بوجاری نشده به قیمت کمتری به فروش می رسد.

روغن از فرآورده های سیاه دانه است که از تقاضای خوبی برخوردار است. روغن سیاه دانه را معمولا به صورت مکانیزه تهیه می کنند؛ اما روغن گیری برای مصارف خانگی به صورت دستی هم امکان پذیر است.
اگر به دنبال طرز تهیه روغن سیاه دانه در خانه هستید می توانید آن را به دو روش تهیه کنید:

  1. ۴۰ مثقال سیاه دانه را با ۲۱ مثقال مغز بادام کوبیده و له کنید؛ سپس در یک تنظیف ریخته و خوب فشار دهید تا روغن آن خارج شود.
  2. ۱۵۰ گرم سیاه دانه را در یک لیر آب بجوشانید تا حدی که نصف آب بخار شود، بعد با روغن زیتون یا کنجد مخلوط کنید و مجددا بجوشانید تا آب کاملا بخار شده و روغن باقی بماند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما