خرید عمده بذر گل گاوزبان دارویی در تهران

یکی از گیاهان دارویی پر مصرف، گل گاوزبان می باشد. این گیاه با طبع گرم خود می تواند به عنوان یکی از بهترین مصلح برای انواع سردیجات به کار رود. همچنین وجود ترکیبات مقوی و مغذی در آن موجب شده است تا برای درمان انواع بیماری ها مورد استفاده قرار گیرد. برای کشت و تکثیر گل گاوزبان از بذر آن استفاده می کنند. به همین خاطر در این مطلب به نحوه خرید و فروش بذر گل گاوزبان دارویی در تهران به صورت عمده پرداخته خواهد شد.

خرید بذر گل گاوزبان 

بهترین روش کاشت بذرهای گل گاوزبان در منزل

بهترین روش کاشت بذرهای گل گاوزبان در منزل

گل گاوزبان هم در سطح مزارع کشت می شود و هم می توان آن را در گلخانه پرورش داد. این گیاه قابلیت کاشت در گلدان را نیز دارد. به همین خاطر افراد می توانند آن را در منزل نیز کشت کرده و به راحتی از آن استفاده نمایند.

برای این منظور می بایست نهاده‌ های مورد نیاز آن را تامین کرد. در ابتدا لازم است که گلدان مناسب با فضای ساختمان را تعیین نمود. بعد از آن بذر مرغوب را تهیه کرده یکی از نکات مهم در رابطه با کاشت بذر گل گاوزبان این است که نسبت به نوع خاک حساسیت خاصی نشان نمی دهد. از این رو در خاک های مختلف قابلیت رشد نسبتا مناسبی دارد.

اما در مجموع خاک هایی با بافت متوسط مانند خاک های شنی رسی گزینه مناسب تری برای آن به نظر می رسند. اسیدیته مطلوب خاک  در حدود ۶ گزارش شده است. بذر را می بایست در عمق ۲ تا ۳ سانتی متری خاک کشت نمود. اما بعد از آن نباید آبیاری شود. صرفاً سطح خاک مرطوب گردد.

پس از آن به کمک پلاستیک، سطح گلدان پوشانده می شود تا جوانه زنی با سرعت بهتر انجام شود و معمولاً بین ۶ تا ۲۰ روز طول می کشد. البته سرعت جوانه زنی بسته به نوع رقم آن دارد.

با توجه به اینکه بذر گل گاوزبان به تنش های خشکی مقاومت نشان می‌دهد، میزان نیاز آبیاری آن کم است. در روزهای اولیه کاشت، باید آبیاری سبک صورت بگیرد و پس از آن هفته ای یک مرتبه کفایت می کند.

تابش ملایم آفتاب نیز از دیگر نهاده هایی است که برای رشد بهتر، نیاز دارد. گرم برگ خوار می تواند آسیب زیادی به این گیاه وارد کند. از این رو استفاده از سموم مناسب برای مقابله با این آفت ضروری می باشد.

خرید بذر گل گاوزبان در بازار گیاهان دارویی تهران

خرید بذر گل گاوزبان در بازار گیاهان دارویی تهران

خرید بذر گل گاوزبان کیلویی در بازار گیاهان دارویی تهران از رونق بسیاری برخوردار می باشد. علت این امر را می‌توان دو مورد بیان کرد. اول خواص بالای دارویی این گیاه و دوم، ارزش اقتصادی زیاد می باشد.

مجموعه داپیدو فروش بذر گل گاوزبان در تهران را با قیمتی مناسب انجام می دهد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما